Dzisiaj jest czw lip 24, 2014 6:29 pm

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 551 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 46  Następna
Autor Wiadomość

Dziękuję wszystkim za reakcję,myślałam,że tylko my mamy taki problem.Dziwny kraj ta Norwegia,w Polsce matki roznieśli by chyba urząd z nerwów jakby mieli tyle czekać hi hi : :wink:

Ja dostałem wypłacone rodzinne po 2 miesiącach od momentu złożenia wniosku.Miałem więcej problemów w Polsce.Musiałem specjalnie pojechać.Żona nie dała rady.W Polsce kobieta się uparła,że żona nie może zrezygnować z wypłacania świadczenia wychowawczego i rodzinnego.Pozdrawiam 8) :P

Awatar użytkownika

oj to widzę że ja kt\rótko czekam :? :? :? :?

maż złożył w lutym, w sierpniu pytał co i jak , powiedzieli że jest wszytko ok czekać na obliczenia a tu we wrześniu ja dostałam z ropsu pismo co muszę im dostarczyć , dostarczyłam i czekamy dalej

Awatar użytkownika

Pochwał: 1
Ja przepraszam, ze pytam ale potrzebuje komus szybko powiedziec, a na pewno bylo 10000000...razy
Czy z DD numer mozna sie starac o barnetrygd na dziecko w Polsce?

NICK 2011

ja zlozylem i przyjeli

Awatar użytkownika

Ale zapomnialem dodac
KARRRAMBA napisał(a):
Czy z DD numer mozna sie starac o barnetrygd na dziecko w Polsce?

NICK 2011

ja bym skladal u mnie w zakladzie wszyscy mieli d numery od 6 lat i biora rodzinne

Awatar użytkownika

witam! :) ....w zeszlym roku pracowalam legalnie w Nor.,zlozylam wszystkie dokumenty w sprawie rodzinnego tam i w Polsce.Niestety rops w Polsce ciagle chce ode mnie nowych dokumentow :evil: ,m.in. musze dostarczyc zaswiadczenie o zarobku za caly przepracowany miesiac tylko nierozumiem do czego im to jest potrzebne.Chce zaznaczyc.ze wyjezdzajac do pracy za granica w Polsce pobieralam rodzinne,ale pracujac za w Nor zasilek w Polsce mialam wstrzymany.Chcialabym tez dowiedziec sie,czy jesli mam zamkniete konto w Nor to jak odzyskam pieniadze?Co mozecie rowniez powiedziec mi na temat ferjepenger i zwrot podatku? z gory dziekuje za pomoc.... :D

zaswiadczenie potrzebne wlasnie do mopsu
jak nie masz konta to ze wszystkim moze byc dluzej i niewygodniej
podatek powinni wyslac za pomoca czeku

Awatar użytkownika

..dzieki za info... :D

NICK 2011
Awatar użytkownika

2ale2 napisał(a):
Dokumenty to chyba trafiaja do Urzedu Marszalkowskiego depatrament do spraw socjalnych a nie do mopsu czy ropsu czy jak to skrot leci tam trzeba zadzwonic i zapytac , czy juz dokumety zostaly odeslane, moje z Pl do No oselali jakos 1,5 miesiaca od daty kiedy do nich wplynelo juz zamierzalam do Pl dzwonic , a tu przychodzi decyzja z Nav , ze dokumenty zostaly sprawdzone w Pl i na podstawie, ktorych nalezy nam sie wyrownanie rodzinnego.
Nio i teraz moj problem, wczoraj wplynelo wyrownanie i oki...ale nie wplynal biezacy zasilek rodzinny, choc nowe pozwolenie zanioslam nim wyszlo stare, nie dostalam zadnej nowej decyzji, zaniepokojona tym pojechalam do Nav wyjasnic, pani otwiera stronke gdzie widze , ze sa pozycje dwie na wyrownanie i na biezace rodzinne ,cos mi tam tlumaczyla do konca nie skumlam, raczej sie domyslam, ze przez jej blad, nie dostalam rodzinnego za sierpien, wyslala jedna pozycje ,na szczescie to bylo wyrownanie(oczywiscie jest wieksza kwota niz za jeden miesiac) , a drugiej nie kilka do wyslania i z tego co tlumaczylam nie moze teraz tego zrobic dopiero przy wyplacie nastepnego zasilku czyli na ostani dzien roboczy pazdziernika :twisted: niech ja :twisted: ....poczekam jestem cierpliwa :roll:

Wracam do tematu, wczoraj oczekiwalam biezacego zasilku rodzinnego za pazdziernik i wyrownanie za wrzesien...niestety nie wplynelo nic, poswiecajac swoj czas na lancz pojechalam do NAv, powidzialam dzien dobry , a potem zadalam pytanie gdzies sa pieniadze....a paniusia mi na to ze smiechem ona nie wie.....znowu zlozylam wszystkie dokumenty i zarzadalam potwierdzenia na pismie , ze bylam i jakie dokumenty zostawilam ..otrzymalam :shock: .. NA MALEJ SAMOPRZYLEPNEJ KARTECZCE NOTATKE I PIECZATKE nAV :shock: :shock: :shock: zapytalam sie czy to jest dokument norweskiego Nav , pani trzepla moja karta o biurko w odpowiedzi....zapytalam czy moze zadzwonic do centralnego Nav w Drammen i zapytac gdzie sa dokumenty , ktore przynioslam w sierpniu odpowiedzial, ze nie , bo na polaczenie musi czekac nawet 20 minut...zapytalam , wiec co robi w pracy , jesli ja mam problem przez nich, bo od dwoch miesiecy czekam na biezacy zasilek, wszystkie dokumenty dostarczylam w terminie....ona nie wie co ma zrobic, ona tylko tu siedzi i odfajkowuje swoje godziny pracy :shock: ona nie wie co sie stalo z dokumentami, ktore defakto sama odemnie odebrala, ona nie wie dlaczego nie zostal wyslany zasilek , ona nic nie wie i nie moze zadzwonic , bo trzeba czekac nawet 20 minut na polaczenie.....odpowiedzialam , ze moj maz zadzwoni i dowie sie, tak zrobil NIGDY WIECEJ NIE DAM SIE NAMOWIC NA CZEKANIE , NIGDY WIECEJ NIE UWIERZE ZADNEMU URZEDNIKOWI W NO....zadzowni do NAv w Drammen , wyluscil sprawe, pani powiedziala ,ze spr. wszystko w stystemie i oddzwoni...po chwili oddzwonila z przeprosinami, powiedzial, ze wlasnie robi zlecienie na wyplate zasilku, ze to ich wina, ze maja zle wprowdzone dane, pomieszane, pierwsze pismo skladalam ja, decyzje otrzymal maz, pieniadze wpywaja na moje konto... :strach: :strach: ostanie dokumenty wcale nie zostaly rozpatrzone :strach: ...czekam na wplyw na konto , w poniedzialek rano od reki sprawdzam czy pieniadze doszly...NIE UWIERZE DO POKI NIE ZOBACZE....w moim miejscowym Nav pracuja.... pip pip pip pip i!!! wszystko jest na nie i nie wiem i mam..... to gdzies....jestem wkurzona na maxa :evil: Niekompetencja do potegi entej! pozorantka siedzaca za biurkiem ,ktorej musze udowadniac, po raz kolejny, ze takie i takie dokumenty musze zlozyc i ona musi je przyjac, ze wystarczy wejsc na strone Nav i poczytac co trzeba, ale niestety pani nie potafi..... :strach:

Nie odpowiadam na pw w temacie podatki.

witam mam w rodzinie osobe ktora ma nastepujacy problem;

Otóż mój były mąż pracuje w Norwegii w Stavanger, pobiera tam zasiłek rodzinny na dwie nasze córki, ale nie przekazuje tych pieniędzy na dzieci, wiem ze dostał w tamtym roku wyrównanie za ok. 2 lata i kupił sobie dom... Ja nie moge podjąć pracy, gdyż młodsza córka jest po chorobie nowotworowej i wymaga jeszcze mojej opieki, co prawda chodzi już do zerówki( skończyła leczenie rok temu), ale skutkiem chemioterapii jest niedosłuch i zachwiania równowagi.Ojciec płaci alimenty, ale tylko to co ma przyznane przez sąd w Polsce, a tam na pewno dalej pobiera zasiłek na dzieci. Czy jest jakaś instytucja, która pomogła by mi odzyskać to co należy się moim dzieciom??

prosze o rade lub jakies namiary na kogos kto moglby pomóc.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 551 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 46  Następna